Tenis

 Výbor oddílu

 
Funkce                 
Jméno a příjmení   
  E-mail
Telefon

Prezident oddílu

Vladimír Pihera

 v.pihera@seznam.cz 

775 029 549

Člen výboru oddílu

Ivo Frank

frank@spseplzen.cz

728 650 755

Člen výboru oddílu

Oto Krejčí

oto.krejci@seznam.cz

737 226 927

 

 

 

 

 

Online rezervace kurtů

 
 

 

Vítáme Vás na stránkách Tenisového oddílu Tatranu Třemošná

Vážení přátelé,
vítáme Vás na stránkách tenisového oddílu. Doufáme, že se nejen pobavíte nad zajímavými informacemi ze života oddílu, ale že Vás možná tyto stránky přimějí přemýšlet o tom, co více udělat pro své zdraví, o změně životního stylu, zda si nezkusit zahrát tenis. Kromě zážitků z vlastní hry Vás při tom čekají také setkání s příjemnými lidmi. Věříme, že se pro naše členy stane areál místem, které budou mít spojeno s odpočinkem, načerpáním nových psychických a fyzických sil i setkáváním s přáteli. Přejeme Vám příjemně strávený čas na našich stránkách a dvorcích.

Kde hrajeme

Ve sportovním areálu TJ Tatran Třemošná. Pokud jedete z Plzně, za Benzinou odbočíte doleva, na silnici je ukazatel Stadion.
Areál tvoří dva antukové dvorce, lze použít víceúčelového umělého hřiště, na které se musí donést sloupky a síť. Sítě a lajnovačka jsou v buňce, klíče mají jen členové.
Oddíl sdružuje asi 20 členů a Třemošenskou tenisovou školu pro začátečníky (děti od 4 let) a rekreanty.

Z historie

Tenis nikdy nebyl stěžejním sportem v Třemošné, ale našla se vždy skupina, která se tenisu věnovala a našla si místo ke hraní. V sedmdesátých letech hrála parta kluků tenis „Na Skalce“. Antukový dvorec velmi oblíbený pro Vášu Tomana, Jirku Kubíka, Milana a Vlastu Popa, Jindru Honomichla, Pavla Hospra, Láďu Holuba, Otu Krejčího a další, kteří si vytvořili prostředí pro tenis. Fanda Neubauer vyrůstal tenisově také „Na Skalce“. Odnesl si celoživotní zájem o tenis a dnes se realizuje ve zručském areálu, hraje čtyřhry a má úspěchy na turnajích pro rekreační čtyřhry. Nezávisle na partě "Na Sklace" se kolem roku 1985 z iniciativy Petra Kozy, který se přistěhoval do Třemošné, vybudoval dvorec nad házenkářským hřištěm. Postačil jílovitý podklad, chotíkovský červený písek a antuku si sami hráči namleli ze střešních tašek. Mechanizaci obstaral Ota Varga a Vašek Veselý a dvorec navštěvoval Petr Koza, Jirka Caithaml, Jarda Rašta, Standa Vrba, bratři Milan a Vlasta Popové, Láďa Holub, Vašek Veselý. Síť nebyla stálým zařízením, nosila se z fotbalového areálu. Zánik dvorce uspíšilo zvětšení hokejbalového hřiště na mezinárodní rozměry, které ukrojilo větší část z tenisové plochy. Za nový areál vděčí příznivci tenisu městu a aktivitě výboru TJ Tatran. Město svoji dotaci v roce 2004 nasměrovalo pod házenkářské hřiště. V únoru 2004 Vláďa Dohrmann vykácel březový háj, upravila se plocha pro dva dvorce, navezl se lupek, písek a nakonec antuka, dělalo se oplocení. Netradičně pojatou, ale levnou výstavbu dokončila brigádnická práce zájemců o tenis, nohejbal a volejbal, pro které byli dva dvorce určeny. Vytyčení dvorců se ale nepovedlo – stále se hraje proti slunci.

 

Herní řád


Možnost využití tenisového areálu (tenis, nohejbal, volejbal)

► ČLENOVÉ ODDÍLU (tenis): hrají ZDARMA po zaplacení ročního příspěvku 500 Kč, do 18 let 200 Kč, vybírá se do konce června nebo při přihlášce nového člena. Člen má právo vlastnit klíče od buňky a používat lajnovačku a umělý dvorec. Členové klubu platí předem daný celoroční poplatek a mohou kdykoliv využívat tenisové kurty.
Členské příspěvky je třeba zaplatit nejpozději do 30.6., jinak bude žádána běžná úhrada vstupu na kurty jako u cizích.

► OSTATNÍ zájemci: cena pronájmu dvorce na 1 hodinu 200 Kč

NELZE REZERVOVAT. V případě zájmu kontaktujte zástupce tenisového oddílu.
Vždy převezměte doklad o zaplacení dvorce.


Před hraním nutno pokropit dvorec a po hraní uklidit
UDRŽUJ ČISTOTU A POŘÁDEK



DALŠÍ INFORMACE

Tenisové dvorce mohou užívat pouze členové klubu po splnění pracovní povinnosti a zaplacení členských a herních poplatků. Ostatní hosté pak po zaplacení stanoveného herního poplatku.
Před vstupem na tenisové dvorce a zahájením hry je povinností hráčů dvorce řádně nakropit a po skončení upravit příslušným náčiním (hrablo + kartáč).
Hráči musejí používat vhodnou tenisovou obuv a odpovídající oblečení.
Hráči odpovídají za pořádek na dvorcích a veškeré odpadky ukládají do odpadkového koše umístěného v areálu. Nejlepší je nekouřit, ale pokud se kouří na lavičce, nedopalek se odhazuje do koše – NEZAPOMEŇTE!
Volné pobíhání malých dětí po dvorcích se zakazuje a také přelézání plotu na dětské hřiště. Členové oddílu by měli rázně zakročit, pokud vidí, že dochází k porušování herního řádu a vandalismu na dvorcích.
Areál je otevřen a kdo chce škodit, může pustit vodu - ta zalije dvorce, ničit sítě, dělat rýhy na dvorci, porážet empair, kopat do odpadkového koše, lézt přes plot na dětské hřiště a tím ničit oplocení. Přístupnost dvorců se zneužívá i tak, že si někdo zahraje a neuklidí. Poslední případy vandalismu se objevily v prosinci, kdy byl několikrát poražen empair, vysypán koš a přetrhnuto lanko sítě, která byla natažena, protože příznivé počasí ještě umožňovalo hraní.
Informace o případných závadách si předávejte mezi sebou a hledejte řešení. Při závažném vandalismu se obraťte na členy výboru oddílu tenisu.

 

 

Informace pro členy


Úprava dvorců
Práce je v areálu po celý rok dostatek. Stačí se dívat kolem sebe a po hře, nebo když mám čas, přiložit ruku k dílu. Záleží na informovanosti členů a dostat do podvědomí údržbu a udržení pořádku v areálu. Je třeba se domluvit, k dispozici jsou telefonní čísla členů. Úprava areálu – to není jen na jaře pohodit antuku a uválcovat, ale je třeba v průběhu roku zkracovat zeleň, která roste u plotů, sekat trávu, vynášet koš, shrabat a vyvážet listí, odstraňovat mech a kořínky. Je to na pocitu členů hrát v areálu, který je upravený.

Stručná pravidla údržby tenisových antukových dvorců

Úprava dvorců na podzim
Prvním krokem je úklid listí a nečistot, protože po rozrušení dvorce mrazem by docházelo k průniku těchto nečistot do antuky. Co s mechem, který se tvoří po okrajích dvorce? Jednoduchá rada. Počkejte na první mrazík, který nadzvedne a uvolní kořínky mechu a ty jdou snadněji seškrábnout hliníkovou škrabkou. Tímto způsobem se docela dobře mech na zimu zničí a pokud pravidelným škrábáním v průběhu sezóny budete mech seškrabovat, ušetříte za drahé přípravky.

Úprava dvorců na jaře
Uvádím postup, který se  může praktikovat na dvorcích v Třemošné, kde v začátku není voda, válcuje se jen jednou a osvědčil se. Je třeba začít brzy, počkat na rozmrznutí kurtu, v posledních dvou letech bylo v březnu nádherné počasí, půda je vlhká a dá se s ní dobře pracovat. V první řadě se čistí areál od nečistot, shrabuje se listí, které se neodvezlo na podzim, vyhrabují se drny, kamínky, vymetá se jehličí z kurtů a materiál se odváží. Protože jarní mrazíky nadzvednou plevel, je docela snadné pomocí umělých hrabiček dostat plevel z vlhké půdy. Pokud dvorce jsou dostatečně pevné, srovnává se povrch  pomocí umělých hrabiček a dřevěného hrabla. Pak se kurt zdrsní kovovým hrablem. Naše antuka není standardní, je kompaktní, hrudkovitá. Natahování antuky se provádí pomocí dřevěného hrabla. Z kolečka si do lopaty naberete antuku a uděláte  hromádku, kterou rovnoměrně roztáhnete dřevěným hrablem. Nesnažte se dělat nějakou vrstvu, jen mírně přitlačte a rovnoměrně roztahujte. Takto se celoplošně provede jarní natažení novou antukou. Vždy po natahování nové antuky následuje přemetení síťovačkou dvakrát podél a dvakrát kolmo. Následně se válcuje a znovu přemeteme. Pak když je voda, je možné kombinovat vodu s pohazováním antuky.